با یاد و تمنای یاری از پروردگار و تمام اهل درستی و نیکی و حق و عدالت با عقاید و آیین های گوناگون 

پاپ فرانسیس ، رابطه ، همجنسگرایان 

معنی ازدواج چیه ؟ چرا فقط به مقوله ی ازدواج به عنوان تولید نسل نگاه میشه ؟! این درسته یا نه ؟ البته که از مهمترین و متفاوتترین خاصیت های ازدواج تولید مثله ولی آیا ازدواج تنها به این معنیه ؟! تو مطالب گذشته در باب دوستی صمیمانه و ازدواج به این اشاره شده که ازدواج بین دو فرد به منظورِ عمیق ترین نوع همکاری ، مستحکم ترین عهدها به این جهت و به منظورِ بسیاری موارد دیگه تلقی میشه که سرانجام به تولید مثل هم منتهی میشه و اما درباره ی همجنسگرایان نظرات و عقایدی هست ؛ برخی کتب بسیار مهم و مبنایی به جهت منعِ نزدیکی بین « مَردان » اشاره داشتند و اینرو به عنوان گناه معرفی کردند و اما چونانکه گناه انگاشته بشه و یا اگر به عنوان جُرم تلقی بشه ، « در هر دو وضع تعدی به حریم خصوصی و روابط خصوصیِ اشخاص مجاز نیست » . بدین منظور که مخاطبان این مطلب و موضوع رو باید به دو دسته تقسیم کنیم ؛ یک دسته افرادی که خودشون گرایش و تمایلی به جهت رابطه و نزدیکی با هم جنس خودشون داشته باشند ! و دسته ی دیگر افرادی که گرایشی به این جهت ندارند و در صدد قضاوت و مواجه با این افراد هستند ! « مهمترین نکته اینه که حتی به عنوان والدین ، قصدِ توصیه و راهنمایی به ایشان رو نداشته باشید ، این عمل حتی به عنوان کلامی بسیار ساده و کوتاه ، تنها مختصِ متخصصینِ مجربه ، پس اگر فکر میکنید یه چیزی اشتباهه و مشکلی هست ، موضوع رو سختر نکنید » . دَرک به معنی فهمی عمیق نسبت به موضوعی که جهت ایجاد این ادراک ، میبایست حتماً شخص یا آن مقوله را تجربه کرده باشه و یا متخصصی باشه که به واسطه ی تعالیمی بسیار فهمی عمیق و شِبهِ ادراک براش بوجود اومده باشه . بنابراین ادراک اینچونین موضوعی بسیار بسیار پیچیده و فراتر از اونیه که انسان هایی با گرایش متفاوت و یا انسان هایی غیر متخصص بتونن بفهمنش !

بنابراین ما به عنوان عمومیت لازمه در مواجه با ایشان یک اصل رو رعایت کنیم ؛ حتی سخن و قضاوت ایشان ، تعدی به حریم خصوصی ایشان تلقی میشه پس اگر تعدی به حریم خصوصیِ خودتان بسیار نزدتون سخت تلقی میشه ، اینرو برای دیگران هم نخواید .

یک نکته باقی میمونه ؛ آیا این عمل موجب بیماری و مرض میشه ؟! اینرو متخصصین می‌دونن ، پس به اونها سپرده میشه و نکته ی دیگه درباره ی کلیت ازدواجه که دو فرد با هم همراه میشن ، همکاری میکنن و بین چند میلیارد نفر انقدر دوستار همدیگه هستند که می‌خوام نسلی از خودشون باقی بزارن ؛ رابطه بین افراد همجنسگرا ، چونانکه به نحو احسن باشه ، دقیقاً همچون ازدواجی بسیار موفقه که دو فرد حرفه و عمیق‌تری نوعِ همکاری رو در زمینه های گوناگون ، در زندگی با هم دارند و تنها تفاوتش اینه که نسلی ازشون باقی نمی مونه .