با یاد و تمنای یاری از پروردگار و تمام اهل درستی و نیکی و حق و عدالت با عقاید و آیین های گوناگون 

درگذشت و پرواز کودکان به آسمانها 

وقتی در دنیایی که فعلاً متناهیِ به زمین میشناسیمش ، پلیدی و بدی اونقدر زیاد باشه طفلان ، معصوم و بیگناه ترین موجودات در عین شکوه و فضیلت جانشون رو از دست بدند ، از باور بنده اینها نشونه های بزرگیه که بیشتر بیادمون میاره ؛ ای انسانها که حاکمان و تصمیمگیرندگان مهمی در سرنوشت زمینیان برشمرده میشید ، شاید محیط هایی از زمینمون بسیار بیشتر از اونچه که می‌پنداریم آلوده و ملوث شده تا شایسته ی زیستن بی گناهان نباشه ، و اینچونین رنج آور ، با تصمیمی ندانسته به آسمان‌ها بگریزند ، گویی انتقامی که تقصیرکاران ، شاید این مشکل ها ، گره ها و سختی هایی که بسیاری هم در نزدیکیمون هستند ، بدست ما رفع میشه و میتونیم مانع وقایعی تلخ بشیم !

بنابراین لازمه بیشتر به جهان و محیط اطراف و نزدیکانمون توجه کنیم و حتی اگر بفکر دیگری نیستیم ، عمیقاً به این بی اندیشیم ، که بی اعتنایی به اینچونین مسائل میتونه موجب شیوع و گسترش چیزهایی بشه که اصلاً خوشایندمون نیست ، مبادا یومی برسه که گریبان خودمون رو هم بگیره ! اگر بارش برف و یا آلودگی هوا در کشوری دیگه ، تأثیری در اوضاع و حالات کشور ما هم داشته باشه ، قطعاً مسائل غیر هم ، می‌تونه تاثیرگذار باشه !

و اما نکاتی بسیار مهم ؛ بنده رو ببخشید ، به جهت اینکه همواره به جهت گوناگونی مخاطب میبایست یادآور بشم ، مواجه ای ناصحیح ، هرچند با نیات نیکو ، به بدتر شدن منتهی میشه و باز هم عزر بنده رو بپذیرید چراکه نمیتونم به دلیل اینکه شاید از بین افرادی که این مطالب رو مطالعه می‌کنند ، شماری مواجهاتی ناصحیح داشته باشند ، دیگران رو از خوندنش محروم کنم و با این توجیه خودم رو از این خدمت معاف کنم ! 

نکته ی بسیار مهم دیگه درباره ی قضاوت ما نسبت به کودکانِ و گاهاً میگیم اگر اونها دارای ذهنیتی توانا به جهت درک مسائل گوناگون باشند ، تفاوتی به جهت عزیزتر بودن ندارد و و دلیلی ندارد حساسیت بیشتری نسبتِ بهشون قائل باشیم ! شدیداً متعقدم اینچونین نیست ! « اگر کودکان اشتباهی انجام دادند ، بدونِ آگاهی بوده » ، این تفاوت بسیار مهمیه ، ولی حتی اگر ندانستن رو نقصی به عهده ی شخص تلقی کنیم ، باز هم « این کودکان هستند که معصومتر و گناهانی بسیار کمتر داشتند ! » و باورمندم بدین جهت که ما انقدر کودکان رو بیشتر دوست داریم و نزدمون بسیار حساس و ارزشمند هستند . بنابراین اگر مقصود ما یاری و نجات و رشادت برای موجودات باشه ، به دلیل اینکه کودکانی بسیار دانا و خردمند هستند نباید اونها رو با بزرگترها ، همتراز بدونیم ، چه بسا که به سببِ دلایلی پرشمار ، تمام طفلان و کودکان مذکور نزدمون بسیار عزیزتر واقع بشن .

با امید سلامتی و خوبی برای همه .